Vodácký kurz

Vodácký kurz

20.06.2024
2. stupeň
V červnu se uskutečnil tradiční čtyřdenní vodácký výlet devátých tříd. V kempu U Fíka jsme se nalodili do raftů a jedné kánoe a vydali jsme se sjíždět Vltavu. První den nás potrápil déšť. Sice netrval moc dlouho, ale většina věcí zmokla a při oblačném počasí nedokázala uschnout. První noc v kempu Nové Spolí představovala urputnou zkoušku zručnosti při stavění stanů. Nakonec jsme tento boj vyhráli.
Druhý den jsme již za slunečného počasí vyrazili dále. Projeli jsme Českým Krumlovem a až na drobná dobrodružství s hledáním ztraceného pádla pod jezem jsme večer dorazili do Zlaté Koruny. Stavění stanu už pro nás byla hračka, a protože počasí přálo, někteří z nás si vyzkoušeli spaní „pod širákem“ V úterý jsme se vydali na poslední úsek Vltavy, naším cílem byl kemp v Boršově nad Vltavou. Ráno jsme zjistili, že nám schází jedno pádlo, a o pár chvil později nám v křoví, do něhož nás nahnala divočejší voda, zmizelo další. To ale učitelé nakonec našli. Večer na nás v kempu čekala večeře v podobě grilovaných kuřat, která byla výborná. Poslední večer byl výjimečný. Nejenže jsme všichni spali pod širákem, ale také proto, že si každý našel nějakou zajímavou činnost. Někdo se koukal na fotbal, později jsme mohli zpívat u táboráku, část z nás podnikala tajné výpravy do lesa a kolem jedenácté večer byla do řeky shozena jedna spolužačka, přestože se bránila doslova zuby nehty. Šli jsme spát až po půlnoci, abychom mohli poblahopřát jednomu spolužákovi, který měl právě ten den patnácté narozeniny.
Další den ráno jsme se vydali pěšky do Českých Budějovic a odtud vlakem domů. Výlet jsme si moc užili a rádi bychom se na Vltavu vrátili i přes spálená záda a stehna většiny z nás. Všichni máme zase hromadu dalších zážitků, díky kterým se budeme zase o něco hůře loučit s naší školou.

Pavla Strašíková