Vítězství potěší

Vítězství potěší

02.06.2024
Základní škola

Bylo páteční poledne 31. května 2024, seděli jsme ve třídě v kroužku nad rozečteným článkem, když se telefonicky ozvala naše paní zástupkyně se zprávou, že my žáci 3. b ZŠ Komenského jsme zvítězili se společnou prací ve výtvarné soutěži. Radost jsme měli náramnou! A nadšení bylo ještě větší, když jsme se dozvěděli, že se můžeme zúčastnit  3. června vernisáže výstavy Přísloví napoví. Na pondělní odpoledne jsme se velmi těšili, zejména nás třináct zástupců třídy, kteří jsme v tu dobu neměli žádné jiné kroužky.

Výstavu dětských prací v prostorách galerie Na půdě zahajovaly děti ze souboru Škubánek s paní učitelkou Mgr. Evou Pejchalovou lidovými písničkami z Horácka. Potom všechny přítomné přivítala naše paní ředitelka PhDr. Jana Myslivcová a milý projev jsme slyšeli i od pana starosty Ing. Františka Aubrechta.

A na co jsme se těšili nejvíce? Samozřejmě na odměnu za nejlepší kolektivní práci Jablko nepadá daleko od stromu, kterou jsme převzali všichni. O hezké tužky se zvířátky a balíčky bonbonů jsme se ale pak druhý den ve třídě spravedlivě rozdělili i s ostatními spolužáky.

Po vyhodnocení dalších kategorií jsme procházeli celou výstavu a obdivovali jsme všechny výtvarné práce. Byly nádherné! V našem městě máme opravdu šikovné malé výtvarníky. A ochutnali jsme i staročeské koláčky, které byly taktéž vynikající.

Odpoledne jsme si hezky užili a doporučujeme i ostatním „Světelákům“, aby se na dětské práce přišli do galerie podívat. Shodli jsme se, že nápady s českými příslovími stojí bezesporu za zhlédnutí!