Soutěž "Rozumíte penězům?"

Soutěž "Rozumíte penězům?"

20.11.2023
Základní škola

Dnes 16. listopadu 2023 se tři tříčlenné týmy, složené z žáků 8. a 9. ročníků, zúčastnily soutěže „Rozumíte penězům?“. Soutěž týkající se finanční gramotnosti uspořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod. V prostorách střední školy sešlo 14 tříčlenných družstev, celkem z pěti základních škol. Na soutěžích čekaly dvě disciplíny, nejprve se utkaly v testu znalostí z finanční gramotnosti a poté společně (s využitím počítače) zpracovávali prezentaci, jejímž tématem je letos zdravá výživa. Všichni naši žáci se v konkurenci ostatních škol neztratili, ale největší radost nám způsobil tým z 9. třídy, jmenovitě Pavla Strašíková, Veronika Širajchová a Vojtěch Vávra, kteří získali pohár za třetí místo. Gratulujeme.