Den školníka

Den školníka

13.10.2023
Základní škola

Žádná škola není schopná fungovat bez univerzálně schopného školníka. Přesto právě tento člověk zůstává někdy opominut, jeho osoba ustupuje jaksi do pozadí chodu celé školy.

Abychom to trochu napravili, zapojili jsme se do další výzvy z projektu Hrdá škola. Název byl všeříkající - Den školníka. Žáci i učitelé si na tento den přichystali pro školníka mnoho dárečků, aby mu dali najevo vděčnost za jeho služby. Po škole visela výtvarná díla, v nichž děti zobrazily své povědomí o tom, co všechno školník dělá, slova díků zazněla i ve složených básních, byly předány upomínkové dary i něco na zub, na prvním stupni žáci oblečení v pracovních oděvech zazpívali píseň a poděkovali za vše, co náš školník dělá. Zkrátka celý den jsme si našeho školníka hýčkali.

Takže ještě jednou – děkujeme, pane Poledne.