Turistický kurz

Turistický kurz

18.09.2023
2. stupeň

            Na začátku září jsem se přihlásila na turistický kurz, pořádaný každoročně naší školou, konkrétně paní učitelkou Jiřinou Dvořákovou. Cíl byl jasný – Krkonoše.

            Než jsem se nadála, seděla jsem ve vlaku a se sluchátky v uších sledovala mihotající se stromy. Když jsme dorazili do Velké Úpy, čekal nás ještě obrovský kopec na chatu Borůvka. Ale i tuhle záludnost jsme zvládli se vztyčenou hlavou.

           Chata byla obklopená lesy a loukami, vidět bylo až na Sněžku, nejvyšší bod České republiky, kam jsme také hned druhý den ráno vyrazili. Cesta byla dlouhá a slunná, výhled ze Sněžky k nezaplacení a užili jsme si i cestu lanovkou dolů.

           Únava? Na tu nebyl čas. Druhý den se sotva probudíte a už sedíte zase na lanovce, tentokráte směrem na Černou horu. Cestou dolů jsme si prošli pohádkovou stezku.

           Čtvrtý den jsme se vydali do Malé Úpy k Pomezním boudám. Někteří si kupovali vizitky či magnetky, já jsem si dala zmrzlinový pohár s kávou. Každý má jiné priority… Dokonce jsme byli i na krok (a to doslova) v Polsku, protože jsme protnuli státní hranice.

        Poslední den už nás čekalo jen obvyklé balení, loučení a bilancování. Program, zábavné chvilky s kamarády i kouzelné počasí přispěly k tomu, že neodbytnou bolest nohou přebily nádherné vzpomínky.

                                                                       Martina Kahounová, 8.a