Vodácký kurz

Vodácký kurz

18.06.2023
2. stupeň

Každoročně kromě lyžařského a turistického kurzu proběhl 18.6. - 21.6. také tradiční čtyřdenní vodácký kurz 9. tříd. Netradiční byl ovšem letos odjezd od školy, vyrazili jsme totiž autobusem. Po příjezdu do kempu U Fíka jsme převzali vybavení a výprava devíti raftů a jedné kanoe vyrazila za tropického počasí sjet řeku Vltavu. V prvním úseku se žáci seznámili s lodí a základními vodáckými dovednostmi. Když jsme dorazili do kempu Nové Spolí, následovalo první stavění stanů. Druhý den jsme po snídani vyjeli do nádherného historického centra Českého Krumlova, kde jsme měli rozchod a někteří navštívili středověké Muzeum tortury. Poté jsme pokračovali směrem do dalšího kempu Zlatá koruna. Nesměla chybět však obvyklá zastávka „U Milana“, kde jsme si pochutnali na výborných grilovaných klobásách a hermelínech. V úterý nás čekal závěrečný úsek do kempu Poslední štace. Cestou jsme si dali pauzu na občerstvení pod Dívčím hradem, který skupinka dobrovolníků také navštívila. V cíli již na nás k večeři čekala šťavnatá grilovaná kuřata. V noci pak ti, co neměli strach, absolvovali stezku odvahy. Poslední den jsme naložili stany, spacáky i karimatky do auta a s batohem se přesunuli z Boršova nad Vltavou do Českých Budějovic, odkud jsme jeli zpátky do Světlé vlakem. Celkem jsme sjeli 50 km řeky, na kterých jsme úspěšně zdolali 8 jezů. Jelikož bylo po celou dobu slunečné počasí, kromě sjíždění jsme se neustále koupali, v kempech hráli spoustu her a užívali večery s kytarou u ohně. Voda se i v tomto roce vydařila a zanechala v každém mnoho zážitků. Tak zase za rok! Ahóóój.