první stupeň‎ > ‎

1.a

Vítám rodiče prvňáčků na školních stránkách :)
Třídní učitel: Mgr. Jana Zikmundová

11. Matyáš Vaněk

12. Tereza Schořová

15.12. Bruslení
Tento den si přines brusle, helmu, rukavice, věci na převlečení v batohu. Nezapomeň 10,-Kč, čip, pití a svačinu. Učení nemusíš, budeme procvičovat, psací potřeby máš v košíčku.
Tímto zveme i rodiče, přijďte si zabruslit za 10,-Kč. V 9.30 hod. odcházíme ze školy.

Divadelní představení Kocour v botách  v Horáckém divadle v Jihlavě 11. 12. 2017

5.12.Mikuláš byl za námi i ve škole.

1.12. Bruslení  (10.00 - 11.00)

O- opis psacího písma
P- přepis tiskacího písma na psací
D- diktát písmen, slabik, slov

Na 28.11. PČ si přines ruličku (od toaletního papíru) a silnější vlnu(asi 10m).

J.Brázda a K. Láterová dostali pochvalu za sběr kaštanů a žaludů.

21. 11. 2017 od 15,30 hod. třídní schůzky SRPDŠ ve třídě 1. a

Psaní- procvičovat psací tvary písmen m, l, s, e, a, la, le, se, me, ma, la, sa, sel, sele, mele, les, lem, láme, sám
Čtení- v ŽA, proužek slabik, malá folie
Mat- učit + a-  do 5 rychle bez prstů

3.11. Ředitelské volno

Říjen

ČJ - skládání z písmen (diktujeme písmena: malé a, velké m, malé l... žáci mají vyskládat do řádku a M L....) nebo poskládej slabiku má, la..., žáci mají z písmen dát na lavici
slabiku ma lá
začneme skládat slova: mám, máma, malá, lama     ( Ema, Ela, malé, láme, mele, lem)
Každý den čti v Živé abecedě řádky písmen, slabik

M - začínáme psát příklady( + čteme plus nebo A) 1+1=2, 1+2=3, 2+1=3
       tento týden( -  čteme mínus nebo bez) 2-1=1........

Na Prv (12.10.) si přines zavařovací sklenici (asi 0,6 l- velká) se šroubovacím víčkem, bez nálepek!!

Září
Ve středu  27. 9. jsme strávili prima hodinu na fotbalovém hřišti pod vedením trenérů. Děkujeme jim za skvěle připravenou sportovní akci. Foto zde .

V pátek 29. 9. jsme strávili celé dopoledne v přírodě.. Třeťáci si pro nás připravili spoustu úkolů, které jsme při šipkované s chutí plnili. Na závěr na nás čekala na hřišti v Dolní Březince sladká odměna. V Rozkošném údolíčku jsme si pak ještě pohráli s různými přírodninami. Foto zde

5. 9. vyučování do 9,40. Do školy: aktovku, penál, přezůvky, svačinu, pití, malý notýsek, vyplněný dotazník a souhlas se zpracováním osobních údajů, notýsek s krtečkem.

6. 9. vyučování do 9,40. Do aktovky obalenou Živou abecedu, penál, malý notýsek, svačinu, pití.

7. 9. vyučování do 10,45.

8. 9. Vyučování do 11,40. V pátek v 8,30 fotografování do MF Dnes. Přijď hezky oblečený/ná. Fotografie budou zveřejněny 13. 10. 2017 v příloze MF Dnes.

Do konce prvního školního týdne přinést do školy:

• Ručník

• Látkový ubrousek na svačinu

• Cvičební úbor (cvičky, tričko, kraťasy, tenké tepláky, mikinu …vše v látkovém sáčku)

Všechno podepsané.

Omluva žáka z vyučování:

do 3 pracovních dnů (telefonicky 569 452 485, 720 671 580 nebo e-mailem na školní adresu třídní učitelky jzikmundova@zskomenskehosns.cz ).

Nahlásit důvod nepřítomnosti, jak dlouho pravděpodobně bude žák nemocen, kdy si přijdete pro úkoly.

První rodičovská schůzka prvňáčků ve čtvrtek 21. 9. 2017 v 15,00 hod. ve třídě.

Krupičková Jana,
30. 8. 2016 12:16