první stupeň‎ > ‎

1.a

Vítám rodiče prvňáčků na školních stránkách :)
Třídní učitel: Mgr. Jana Zikmundová

HV

Březen

22.3. DEN VODY půjdeme na celé dopoledne ven
Přijď do školy sportovně oblečený, pláštěnku, svačinu (můžeš si přinést párek, buřta na opékání), papírové kapesníky, pití v batohu.

Přines si na TV tričko, kraťasy, tepláky a mikinu (pokud je nemáš v družině)

11.3. přines si již druhou knihu, kterou máš přečtenou nebo ji čteš

4.3.-8.3. Jarní prázdniny

1.3. Kino za sběr kaštanů a žaludů Robinson Crusoe

Únor

26.2. Školní akce MASOPUST (13.00-14.30 hod.)

Můžeš si přinést vlastní masku, kterou si oblečeš na zimní bundu a čepici. Pokud nemáš, ve škole si vyrobíme klobouky. Přineseš si velké jednobarevné tričko, které si oblečeš na bundu.

11. a 25.2. Bruslení oblečení na bruslení, brusle, helmu (pod cyklo-helmu musí být tenká čepice bez bambule), rukavice, věci na převlečení v batohu. Čip, pití a svačinu, penál (učení ne) 10,-KČ

5.2. Lopatování

1.2. pololetní prázdniny

Leden

31.1. Vysvědčení
Karneval

Do školy si nenos učení, přines si karnevalovou masku, penál, svačinu, desky na vysvědčení (výpis, který si necháte doma).

Končíme v 11.30, odchod do jídelny (družiny).

V pondělí 28.1. divadelní představení, vybíráme 70,-Kč.

21.1. Bruslení- oblečení na bruslení, brusle, helmu (pod cyklo-helmu musí být tenká čepice bez bambule), rukavice, věci na převlečení v batohu. Čip, pití a svačinu, penál (učení ne) 10,-KČ

15.1. PČ - Sněhulák

7.1. Bruslení (8.30-9.30)-oblečení na bruslení, brusle, helmu (pod cyklo-helmu musí být tenká čepice bez bambule), rukavice, věci na převlečení v batohu. Čip, pití a svačinu, penál (učení ne) 10,-KČ

4.1. si přines Slabikář, písmena, zápisník, ŽK, penál, knihu (kterou čteš, nebo si dostal), oblečení do sněhu a na převlečení, lopatu.
Lopatování

Prosinec          Krásné vánoční prázdniny 24.12-2.1.

21.12. Besídka ve třídě přines si cukroví, čaj, cukr, lžičku v batůžku (učení ne)
V 10.00 kino MALÁ ČARODĚJNICE

20.12. Bruslení (10.00-11.00)-oblečení na bruslení, brusle, helmu (pod cyklo-helmu musí být tenká čepice bez bambule), rukavice, věci na převlečení v batohu. Čip, pití a svačinu.  (učení ne)

19.12. si přines Slabikář, penál, věci do sněhu a lopatu (boby, sáňky NE!, pokud ji nemáš, půjčíš si školní) na sjíždění. Poslední hodinu půjdeme ven.

11.12. Vánoční dílny

Do školy si přines jen zápisník, penál, čip, svačinu v batůžku(učení nemusíš).

Přijdou děti z MŠ, budeme s nimi vyrábět, zpívat….

10.12. Bruslení

Tento den přijď v oblečení na bruslení, brusle, helmu (pod cyklo-helmu musí být tenká čepice bez bambule), rukavice, věci na převlečení v batohu. Čip, pití a svačinu. Učení nemusíš, budeme procvičovat.

V 8.00 hod. odcházíme ze školy.

5.12. Mikuláš

Děkuji p. Kritznero
vi za krásný vysoký stromeček.

Na SRPDŠ vybíráme 100,- Kč - platí nejstarší dítě.

21.12. kino MALÁ ČARODĚJNICE   20 Kč

10.12. a 20.12. Bruslení  2X10 Kč

Vybíráme na tyto akce společně 40,- Kč

Máte někdo možnost dát nám do třídy vánoční stromeček, stojan mám, již po víkendu. Pokud ano, zavolejte mi do školy. Děkuji.

26.11. Bruslení

Na vstup 10,-Kč

Tímto zveme i rodiče, přijďte si zabruslit. V 8.00 hod. odcházíme ze školy.

12.11. Bruslení
Tento den si přines brusle, helmu, rukavice, věci na převlečení v batohu. Čip, pití a svačinu. Učení nemusíš, budeme procvičovat, psací potřeby máš v košíčku.
Tímto zveme i rodiče, přijďte si zabruslit. V 8.00 hod. odcházíme ze školy.
( listopad, prosinec, leden, únor - budeme chodit bruslit místo TV)

8.11. školní akademie

Tento den si žáci do školy přinesou jen svačinu a čip v batůžku, chlapci přijdou v jednobarevných kalhotách, děvčata – sukni. (jen Johanka, Natálka, Klárka,           hrají lišku, přinesou si oranžové, červené, hnědé oblečení)

Postupně si dones do školy bílou košili (tričko).

Odpolední vystoupení začíná v 17.00 hodin.

Sejdeme se v 16.50 před kinem. Žáci prvních tříd vystupují asi v polovině. Učitelky si žáky odvedou do budovy ZŠ Komenského.

Po skončení akademie přivedou žáky opět před kino.

Říjen

Učíme se: Mat. psát čísla 1,2,3,4,5, příklady např. 1+3=4, porovnávat čísla 2=2.....
                ČJ číst slabiky MA, ME, MI, MO, MU, má, mé, mí, mů, mó, slova máma, mámo, máme, mami, Ema, Emo, Emu, umí, mám a vše
SKLÁDÁME Z PÍSMENEK
píšeme malá psací písmena e, i,u, m

29. a 30.10. Podzimní prázdniny čti si v ŽA, čtecí kartu

15.10. Divadelní představení O třech námořnících, vybíráme 45,-Kč.

12.10. V příloze novin MF DNES vyjde tablo třídy 1.A a 1.B

5.10. Jsme navštívili Světelskou zahrádku

Září

První třídní schůzka (pouze pro rodiče žáků prvních tříd) proběhne ve čtvrtek 20.9.2018 v 15. hod. v 1.A.

Od 17.9. každý čtvrtek  vyučování do 12.35

Od 17.9. do 31.10.2018 sbíráme papír. Žádáme o svázaný a zvážený papír, bez kartonů. Odevzdávejte dole u pana školníka.

4.9. 8.00 - 9.40 Prohlídka školy, seznamovací hry – přines si svačinu, pití, penál v aktovce

5.9. 8.00 - 9.40 Školní řád, rozhovor o prázdninách – přines si svačinu, pití, penál v aktovce

6.9. 8.00 -10.45 Přines si svačinu, pití, penál, notýsek v aktovce

7.9. 8.00 -10.45 Přines si svačinu, pití, penál, notýsek v aktovce, fotíme se, přijď pěkně oblečený

10.9.- 14.9. celý týden vyučování do 11.40

Během prvního týdne si přines do třídy: na TV cvičební úbor (kraťasy, tričko, tepláky, mikinu, boty do tělocvičny v látkovém sáčku), ručník VŠE PODEPSANÉ !!!

-          na VV: kelímek na vodu, igelit na lavici (asi 50x60 cm), hadřík, houbičku, nůžky, zástěra či triko na převlečení

-          obaly: 1 malý na notýsek, 3 na sešity, 3 velké obaly (postupně budete obalovat učebnice a sešity, které dostanou domů)

Krupičková Jana,
30. 8. 2016 12:16