naše úspěchy

Recitační soutěž
V letošním roce jsme hned ve dvou kategoriích zaznamenali absolutní strop, jakého lze v této soutěži dosáhnout. Stanislav Műhlfait obsadil ve své kategorii 2. místo v krajském kole, bohužel odsud už se v dané kategorii dále nepostupovalo. Krajské kolo pak dokonce vyhrála Jaroslava Straková, jež se tak kvalifikovala do nesoutěžní celostátní přehlídky v Praze.

Krajské kolo dopravní soutěže BESIP
V krajském kole dopravní soutěže BESIP, které se konalo 2. - 3. června 2016 v prostorách zimního stadionu v Jihlavě, se družstvo starších žáků (Veronika Smejkalová, Adéla Štěpánková, Lukáš Beránek, Petr Proněk) umístilo na výborném třetím místě. Družstvo mladších (Kristýna Proňková, Tereza Říhová, Ondřej Papež, Matěj Vavrda)
v soutěži Cyklista Vysočiny obsadilo 8. místo. Děti absolvovaly test z pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti, zdravovědu - první pomoc, práci s mapou a jízdu po dopravním hřišti. Viz. fotogalerie.
Po perném dni se všichni soutěžící přesunuli do Třeště, kde byli ubytovaní a kde strávili bezva večer s Hitrádiem Vysočina - s moderátorem Milanem Řezníčkem. Skvělou tečkou večera bylo překvapení - raut. Druhý den probíhal opět na zimním stadionu v Jihlavě, kde byl Trh řemesel a slavnostní vyhlášení
Gratulujeme ke vzorné reprezentaci školy.

Dopravní soutěž BESIP
V okresním kole dopravní soutěže BESIP 19. 5. 2016 jsme byli velmi úspěšní v obou kategoriích . Družstvo starších žáků (Veronika Smejkalová, Adéla Štěpánková, Lukáš Beránek, Petr Proněk) zvítězilo ve své kategorii a mladší žáci (Kristýna Proňková, Tereza Říhová, Ondřej Papež a Matěj Vavrda) obsadili druhé místo. Obě družstva postupují do krajského kola,které se bude konat 2. - 3.6.2016 v Jihlavě. Viz. fotogalerie.

Pythagoriáda
V úterý 22. března 2016 se Šimon Prášek zúčastnil okresního kola Pythagoriády pro 5. ročník. Obsadil příčku nejvyšší. Gratulujeme k vítězství.

Škubánek vyhrál
Škubánek se stal LAUREÁTEM  - absolutním vítězem na Mezinárodním dětském folklorním festivalu „Kunovské léto“ 17. - 21. června 2015 v moravských Kunovicích nedaleko Uherského Hradiště. Kromě toho získal řadu dalších ocenění.

Soutěž Cyklista Vysočiny
27. a 28. května reprezentovala dvě družstva mladších a starších žáků naši školu v krajském kole v soutěži Cyklista Vysočiny v Náměšti nad Oslavou. Žáci soutěžili v jízdě po dopravním hřišti, v jízdě zručnosti mezi překážkami, v testech pravidel silničního provozu a v poskytování první pomoci. Starší žáci (Veronika Smejkalová, Adéla Štěpánková, Lukáš Beránek a Petr Proněk) se umístili na výborném pátém místě, mladší žáci (Kristýna Proňková, Karolína Tvrdíková, Jan Machek a Vít Štěpánek) vybojovali pěkné šesté místo. První den byl zakončen večerním programem s rádiem Vysočina, kde soutěžící bavili moderátor Milan Řezníček, Michal David revival aj. Noc na vojenských postelích ve spacáku všichni zdárně přečkali a po chutné snídani ve vojenské jídelně a následném vyhodnocení středeční soutěže byla pro malé cyklisty připravena exkurze na letecké základně NATO v Náměšti nad Oslavou.
Domů si děti odvezly spoustu zážitků a také motivaci do příští dopravní soutěže.
viz. fotogalerie

Pythagoriáda
12. a 13. května proběhlo okresní kolo Pythagoriády. Mezi úspěšnými byla Karolína Tvrdíková z 5. třídy a Lukáš Beránek z osmého ročníku. O druhou příčku se dělil Petr Proněk ze 7. třídy. Všem patří gratulace.

Pohár Rozhlasu 2015
V letošním ročníku atletických závodů se starší žáci naší školy umístili na výborném druhém místě z celkového počtu deseti družstev. Nejlepší výkon podal Miloš Sedlmajer, který zvítězil ve vrhu koulí. Štafeta na 4x60 m ve složení Novák, Trtík, Uhlíř a Němec vybojovala stříbrné medaile. V kategorii mladších žáků získal Jakub Němec po famózním výkonu dvě zlaté medaile ve skoku dalekém a ve skoku vysokém. Gratulujeme!

Dopravní soutěž BESIP
V okresním kole dopravní soutěže se 21. 5. 2015 umístilo družstvo starších žáků (Veronika Smejkalová, Adéla Štěpánková, Lukáš Beránek a Petr Proněk) na výborném druhém místě. Družstvo mladších žáků (Kristýna Proňková, Karolína Tvrdíková, Jan Machek a Vít Štěpánek) obsadilo krásné třetí místo
Obě družstva postupují do krajského kola soutěže mladých cyklistů, které se uskuteční 27. a 28. 5. v Náměšti nad Oslavou.
viz. fotogalerie

Přírodovědná soutěž
19. 5. 2015 se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili přírodovědné soutěže. První místo obsadil Šimon Prášek, třetí místo ve stejné kategorii získala Anička Hejná, mezi nejmladšími se na třetím místě umístila Ema Machková. Malým šikovným přírodovědcům gratulujeme!

Turnaj v malé kopané
V okresním kole turnaje v malé kopané za účasti osmi škol obsadili fotbalisté naší školy výborné 2. místo. Po vítězství v základní skupině remizovali s pozdějším vítězem ZŠ V Sadech, když o vítězství rozhodlo pouze lepší skóre. Gratulujeme.

Turnaj ve stolním tenisu
V listopadu se družstvo starších žáků ve složení Josef Novák, Dominik Papež a Miloš Sedlmajer zúčastnilo turnaje ve stolním tenisu, kde po dramatickém průběhu a bojovném výkonu obsadilo výborné 3. místo. Gratulace všem!

Coca-Cola Cup 2014/2015: ZŠ Komenského - ZŠ Lánecká  5:1
Již tradičně se i letos naše škola zúčastnila fotbalového turnaje Coca - Cola Cup, kde jsme ve světelském derby porazili ZŠ Láneckou. Branky: Novák 3,
Trtík 2. Gratulujeme.

15.11.2014 - žáci 4., 5. a 9. tříd se zúčastnili soutěže Bobřík informatiky. V kategorii Mini soutěžilo přes 9000 žáků. Naši nejlepší (Tereza Dolejší, Vít Štěpánek a Karolína Tvrdíková) se umístili na 325. místě, což je v tomto počtu krásný výsledek.

14.11. proběhlo krajské kolo MČR ve stolních hrách v Ledči nad Sázavou

Malá Michaela        1. místo ve hře Rummikub
           Machková Valérie   2. místo ve hře Rummikub

Děvčata budou reprezentovat Kraj Vysočina na Celostátním finále v Praze 29.11.2014.